Η συνέντευξη τύπου του Γιώτη Σταματόπουλου
Την καθιερωμένη συνέντευξη τύπου έδωσε το μεσημέρι της Τρίτης, παραμονή του αγώνα της ΑΕ Ποντίων με την Αναγέννηση Γιαννιτσών,
ο προπονητής της κατερινιώτικης ομάδας Γιώτης Σταματόπουλος. Ο 38χρονος προπονητής αναφέρθηκε τόσο στο κρίσιμο παιχνίδι με την ομάδα της Πέλλας, αφού προηγουμένως μίλησε και για την ήττα της Κυριακής από τη Δόξα Κρανούλας εκτός έδρας.
Αναλυτικά τα όσα είπε ο ομογενής τεχνικός:
Όσον αφορά στο παιχνίδι με τη Δόξα Κρανούλας, αν και το θέλαμε πολύ δεν τα καταφέραμε. Ήταν ένα πολύ σκληρό παιχνίδι σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο που κρίθηκε στη λεπτομέρια. Το δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία. Αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες και των δυο ομάδων για την προσπάθεια.
Είμαστε πικραμένοι που χάσαμε στα τελευταία λεπτά αλλά συνεχίζουμε την προσπάθειά μας. Έχουμε δυο παιχνίδια που δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε και θέλαμε και εύχομαι να ξεπεράσουμε αυτή την αγωνιστική "κοιλιά".
Το επόμενο παιχνίδι με την Αναγέννηση Γιαννιτσών είναι πάρα πολύ δύσκολο, γιατί παίζουμε απέναντι σε μια ομάδα που κάνει ιδιαίτερα στο β' γύρο πορεία πρωταθλητή. Θα είμαστε συγκεντρωμένοι και θα δουλέψουμε πολύ σκληρά για τη νίκη.
Υπάρχουν ακόμη εννιά δύσκολα παιχνίδια και βλέποντας κανείς τη βαθμολογία, όλα είναι πάρα πολύ στενά. Το θετικό είναι ότι κρατάμε την κατάσταση στα χέρια μας και όλοι, παίκτες, προπονητικό τιμ και διοίκηση πιστέυουμε στην ομάδα.
Κόντρα στα Γιαννιτσά θα φρεσκάρουμε λίγο την ενδεκάδα και ελπίζω να δημιουργήσουμε περισσότερες ευκαιρίες για να διορθώσουμε έτσι την αγωνιστική μας εικόνα.
Θα ήθελα να καλέσω και πάλι τους φίλους της ομάδας αλλά και τον ποδοσφαιρικό κόσμο της Κατερίνης να μας στηρίξουν.