16 ΚΟΖΑΝΗ 34
17 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 9

26/09/2010 ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΕΡΡΩΝ 1-2

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

6' Κούρσα του Χουρουζίδη Θωμά από δεξιά, ύστερα από λάθος της άμυνας και διαγώνιο σουτ, η μπάλα άουτ.

8' Πλασέ του Σαββίδη μέσα στην περιοχή του Οδυσσέα, το πλασέ του όμως απομάκλρυνε ο Σαμουηλίδης και εν συνεχεία οι αμυντικοί.

18' Σέντρα του Χουρουζίδη Θωμά από δεξιά, κεφαλιά του Ζαγοριανού, όμως ο Λαζαρίδης απομάκρυνε εντυπωσιακά πάνω στη γραμμή.

19' ΓΚΟΛ! 0-1: Ο Τριανταφυλλάκος ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια με ψύχραιμο διαγώνιο πλασέ άνοιξε το σκορ.

23' ΓΚΟΛ! 0-2:  Ο Χουρουζίδης Θωμάς από πλάγια πάσαρε από δεξιά και ο Κυριακίδης από κοντά έκανε το 0-2.

34' Καλό σουτ του Λιόλιου από μακριά, απόκρουση του τερματοφύλακα, και στην επαναφορά ο Κυρτέγος από κοντά δε μπόρεσε να σκοράρει.

39' Αλλαγή για την ΑΕ Ποντίων, στη θέση του Βεϊδαμενίδη, ο Γούλας.

42' Ο Διαμάντης από πλεονεκτική θέση, μέσα από την περιοχή, καθυστέρησε να σουτάρει, με αποτέλεσμα οι αμυντικοί να προλάβουν να αποσωβήσουν τον κίνδυνο.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

48' Κίτρινη στον Κουκούτση

48' Σουτ του Μποταΐτη, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και κατέληξε κόρνερ.

52' Ο Ζαγοριανός βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, στο τετ α τετ με τον Λαζαρίδη όμως νικήθηκε από τον τερματοφύλακα της ΑΕ Ποντίων.

56' Ο Τσιτλακίδης στη θέση του Σαββίδη.

57' Από σέντρα του Μποταΐτη, ο Κυρτέγος έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα όμως πέρασε άουτ.

60' Ωραία ενέργεια του Κυρτέγου, τελικός αποδέκτης της μπάλας ο Μποταΐτης, όμως το συρτό του σουτ πέρασε λίγα εκατοστά δίπλα από την εστία του Σαμουηλίδη.

64' Ατομική ενέργεια του Κυριακίδη που απέφυγε όποιον βρήκε μπροστά του και από το ύψος του πέναλτι σούταρε, με τον Λαζαρίδη να απομακρύνει σε κόρνερ.

65' Ο Μαυραγγελίδης στη θέση του Κεφαλά για τον Οδυσσέα Αναγέννησης.

66' ΓΚΟΛ! 1-2: Από μπαλιά του Νάιντου από αριστερά, ο Διαμάντης πλάσαρε τον Σαμουηλίδη και μείωσε για τους Ποντίους σε 1-2

71' Παράλληλη σέντρα του Νάιντου από αριστερά, ο Βελώνης δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή και η μπάλα πέρασε άουτ.

77' Ο Ακριτίδης στη θέση του Κυριακίδη, για τον Οδυσσέα Αναγέννησης.

79' Ο Ηλίας Τσιμόπουλος στον αγώνα, στη θέση του Λιόλιου για την ΑΕ Ποντίων.

88' Ο Κώστας Τσιμόπουλος στον αγώνα στη θέση του Ζαγοριανού για τον Οδυσσέα.

89' Κίτρινη στον Νάιντο.

90'+ Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90'+2' Κίτρινη στον Λαζαρίδη.