15 ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 36
16 ΚΟΖΑΝΗ 34
17 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 9

22/11/2010 ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΚΟΖΑΝΗ 2-2

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΚΟΖΑΝΗ 2-2 (Λιόλιος 82' κεφ., 89' Μποταΐτης πεν.-Τοπούζης 26' σουτ, Βασίλιεβιτς 65' σουτ)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Tσιοφλίκη (Λάρισας)
ΒΟΗΘΟΙ: Καράμπουλας, Αναστασίου (Λάρισας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φωτιάς-Τοπούζης, Μαρκόπουλος, Βασίλιεβιτς
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Βασίλιεβιτς (2η κίτρινη)

Το "φιλμ" του αγώνα:

7' Από λάθος της άμυνας, ο Μαρκόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας, ο Λαζαρίδης την άγγιξε και την έστειλε κόρνερ.

22' Ο Παπαγιαννόπουλος πρόλαβε και απομάκρυνε σε κόρνερ προ του Μαρκόπουλου που ετοιμαζόταν να σουτάρει λίγο έξω από τη μικρή περιοχή.

26' ΓΚΟΛ! 0-1: Ο τερματοφύλακας Λαζαρίδης προσπάθησε να αποφύγει τον Τοπούζη, αυτός έκλεψε και σε ανυπεράσπιστη εστία δε δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για την Κοζάνη. 0-1.

29' Διαγώνιο σουτ του Κυριακίδη από αριστερά, η μπάλα άουτ.

35' Σουτ του Μποταΐτη, η μπάλα ψηλά άουτ, πάνω από την εστία του Βούρα.

Τέλος α' μέρους.

'Εναρξη β' μέρους.

65' ΓΚΟΛ! 0-2: Σε αντεπίθεση της Κοζάνης, ο Μαρκόπουλος μπήκε στην περιοχή από αριστερά, την κατάλληλη στιγμή έκοψε τη μπάλα στον Βασίλιεβιτς που από κοντά την έσπρωξε στα δίχτυα κάνοντας το 0-2.

68' Ο Νάιντος από αριστερά τη σέντρα, ο Σαββίδης τη κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

75' Συνδυασμός Βελώνη με Σαββίδη και σουτ του τελευταίου, η μπάλα άουτ.

78' Σε αντεπίθεση των Ποντίων από δεξιά, ο Μποταΐτης έκανε τη μπαλιά, ο Βελώνης έκανε την προβολή, η μπάλα όμως πέρασε λίγα εκατοστά από το αριστερό δοκάρι της Κοζάνης.

82' ΓΚΟΛ! 1-2: Σέντρα του Μποταΐτη από δεξιά, ο Λιόλιος από το ύψος της μικρής περιοχής με κεφαλιά μείωσε σε 1-2 για τους Ποντίους.

86' Σουτ του Λιόλιου, η μπάλα ψηλά άουτ.

89' ΓΚΟΛ! 2-2: Σε μαρκάρισμα του Κάλφα στον Βελώνη η διαιτητής Τσιοφλίκη υπέδειξε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μποταΐτης που νίκησε τον Βούρα ισοφαρίζοντας για τους Ποντίους.

90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

90'+1' Με δεύτερη κίτρινη αποβάλλεται ο Βασίλιεβιτς.

90'+4' Διαγώνιο σουτ του Σαββίδη, η μπάλα άουτ.